top of page

Стандарт породи СИБІРСЬКИЙ ХАСКИ

 

Стандарт FCI  № 270/ 24. 01.2000 г.

Походження: США.

Дата публікації стандарту: 02.02.1995 г.

Використання: Їздова  лайка.

Класифікація FCI:

Група 5. Шпиці та примітивні породи.

Секція 1. Північні їздові собаки.

Без робочих випробувань.

Загальний вигляд:  Сибірський хаски – робочий собака середнього розміру, швидкий і рухливий, граціозний і витончений у русі. Помірно компактний і добре «збитий» корпус, стоячі вуха і пухнастий хвіст говорять про північне походження. Характерні вільні та плавні рухи здаються легкими, які не потребують зусиль. Вони чудово працюють в собачій упряжці, перевозячи легкі вантажі з помірною швидкістю на великі відстані. Пропорційність корпусу відображає баланс сили, жвавості та витривалості. Кобелі завжди мужні, але без лишньої грубості , а суки жіночні, але не легкі на вигляд. У робочій кондиції, з міцною та добре розвиненою мускулатурою.

Важливі пропорції:

- при огляді збоку довжина корпусу від плечолопаткового зчленування до сідничного бугра трохи більше висоти собаки в загривку - Довжина морди від кінчика носа до стопа дорівнює довжині черепа від стопа до потиличного бугра.

Поведінка і характер:   

Сибірських хаски відрізняє доброзичливий, м'який, уважний і живий характер. Вони не виявляють охоронних якостей, властивих сторожовим собакам, не ставиться підозріло до сторонніх і не агресивна до інших собак. Дорослі собаки дещо стриманіші. Інтелект сибірської хаски, слухняність та легкий характер роблять її приємним компаньйоном та старанною робочою собакою.

Голова:

Черепна частина:

Череп: Середніх розмірів, пропорційний корпусу, злегка округлий і звужується від очей до мочки носа.

Перехід від чола до морди:Добре помітний.

Лицьова частина:

Мочка носа: Чорна у сірих, жовтувато-коричневих або чорних собак, печінкова при мідно-червоному забарвленні, при білому забарвленні може бути тілесною. Допускається рожево-смугастий, т.зв. "зимовий" ніс.

Морда: Середньої довжини і ширини, не квадратна і не загострена, поступово звужується до кінчика носа. Спинка носа пряма від стопа до кінчика.

Губи: Щільно прилеглі, добре пігментовані.

Щелепи/Зуби: Прикус ножиці.

Очі: Мигдалеподібної форми, помірно широко і трохи косо поставлені. Колір очей коричневий або блакитний, допустимі очі різного кольору та двоколірна райдужка.

Вираз очей: Енергійне, доброзичливе, зацікавлене і навіть бешкетне.

Вуха: Середнього розміру, трикутні, високо та близько поставлені. Товсті, вкриті густою шерстю, трохи опуклі в задній частині, стоячі, з трохи закругленими кінцями, спрямованими строго нагору.

Шия: Середньої довжини, опукла, з високим і гордим поставом у стійці, при русі на рисі шия трохи витягується вперед.

Корпус: 

Спина: Пряма і міцна, верхня лінія пряма від холки до крупу, середньої довжини, занадто довга і не слабка.

Поперек: Міцна і суха, вужча, ніж грудна клітина, злегка опукла.

Круп: Злегка скошений, але не різко, щоб не ускладнювати поштовх задніх кінцівок.

Грудна клітка: Глибока та сильна, але не надто широка; найглибша точка грудної клітки знаходиться за ліктями та на їх рівні. Ребра добре вигнуті у хребта, але сплощені з боків, щоб не сковувати рухи.

Хвіст: Покритий густою шерстю, «лисячої» форми, посаджений трохи нижче лінії верху. Коли собака насторожена, то зазвичай піднято над спиною у формі серпа. Піднятий хвіст не повинен «звалюватися» на всі боки або щільно прилягати до спини. У спокої хвіст опущений. Хвіст рівномірно з усіх боків покритий однаковою шерстю середньої довжини, що надає йому вигляду округлого пензля.

Передні кінцівки:При огляді спереду у стійці – паралельні один одному, прямі, помірно поставлені широко. Кістяк міцний, але не грубий. Довжина ноги від ліктя до землі трохи більша, ніж від ліктя до холки. Прибуті пальці на передніх лапах можна видалити.

Лопатки та плечові кістки: Лопатка – добре відведена назад. Плечова кістка від плечолопатного суглоба відходить назад під деяким кутом, і ніколи не прямовисна. М'язи та зв'язки, що зв'язують лопатку з грудною клітиною, міцні та добре розвинені.

Лікті:щільно прилеглі, не розгорнуті назовні, ні всередину. 

Зап'ястя: Міцні та пружні.

П'ястя: при огляді збоку – трохи похилі.

Задні кінцівки: При огляді ззаду у стійці – поставлені помірно широко та паралельно один до одного. Прибуті пальці, якщо є, мають бути видалені.

Стегно:М'язисте і потужне.

Коліна: З добре вираженими кутами.

Скакальні суглоби Добре виражені, низькі над землею.

Лапи: Овальні, але не довгі, середнього розміру, компактні, вкриті густою шерстю між пальцями та подушечками. Подушечки тверді та товсті. У стійці лапи спрямовані вперед, без розміту та клишоногості.

Хода/Рух: Вільні та плавні, здаються легкими, не потребують зусиль. Швидка і легка на ногах, на рингу сибірську хаски слід показувати на вільному повідку, на помірно швидкій рисі для того, щоб вона показала довгий вимах передніх кінцівок і сильний поштовх задніх. При огляді спереду на кроці сибірський хаскі не ставить лапи слід у слід. При збільшенні швидкості руху кінцівки поступово сходяться під корпусом ближче до лінії центру тяжіння, при цьому кінцівки виносяться строго вперед; лікті та коліна не вивертаються ні назовні, ні всередину. Задні кінцівки рухаються однією лінії з передніми. У русі спина залишається міцною та прямою.

Хутро:

Структура: Хутро подвійне, середньої довжини, густе, але не таке довге, щоб приховувати красиво окреслений силует собаки. Підшерстя м'яке, густе, досить довге, щоб підтримати покривне волосся. Покривне хутро пряме і досить щільно прилегле, але в жодному разі не грубе. Сезонна відсутність підшерстя є нормальною. Допускається стрижка вусів і хутра між пальцями і навколо лап, щоб надати їм більш акуратний вигляд. Тримінг хутра будь-якої іншої частини тіла повинен суворо каратися.

Окрас: Допускається будь-яке забарвлення – від чорного до сніжнобілого. Часто на голові бувають різні мітки та малюнки, які не зустрічаються в інших порід.

Розмір та вага:  Висота в загривку: собак 53,5-60 см, сук 50,5-56 см.

Вага:кобелі 20,5-28 кг, суки 15,5-23 кг.

Показники ваги мають бути пропорційні висоті собаки. Будь-який прояв масивності кістяка або надмірна вага повинні суворо каратися.

Резюме: Найважливіші характеристики породи Сибірський Хаскі - середній розмір, помірна мускулатура, добре збалансовані розміри, невимушеність і свобода руху, належна шерсть, приємна голова та вуха, правильний хвіст, добрий характер. Будь-який прояв надмірної ваги, скованої або незграбної ходи, довга або груба шерсть повинні бути оштрафовані. Сибірський Хаскі ніколи не повинна бути настільки важкою або грубою, щоб здаватися твариною для перевезення важких вантажів; і при цьому вона не настільки легка і тендітна, щоб здаватися бігуном на швидкість на короткі дистанції. І кобелі, і суки сибірських хаскі справляють враження величезної витривалості. Додатково до зазначених недоліків небажані для сибірських хаски та інші явні недоліки конституції, притаманні всім іншим породам, навіть якщо вони особливо не відмічені.

Недоліки: Будь-яке відхилення від описаних вище пунктів має бути розцінене як недолік та покаране пропорційно до ступеня відхилення.  

  • Череп: Груба, масивна чи надто легка голова.

  • Стоп: Недостатньо виражений стоп.

  • Морда: Дуже груба чи гостра морда.

  • Прикус: Будь-який прикус, крім ножиців.

  • Очі: занадто косо поставлені чи близькі очі.

  • Вуха: Занадто великі по відношенню до голови або надто широко розставлені та м'які вуха.

  • Шия: Занадто коротка, товста або довга шия.

  • Спина: Слабка, провисла або горбата спина; похильна лінія верха.

  • Груди: Занадто широкі або бочкоподібні груди, занадто плоскі або слабкі ребра.

  • Хвіст: хвіст, що лежить на спині або в кільці, надмірний підвіс, занадто високо або низько посаджений хвіст

  • Плечі: Прямі, вільні лопатки.

  • Передні кінцівки: Слабкі п'ясті, грубий кістяк; занадто широкий або вузький постав передніх кінцівок; вільні лікті

  • Задні кінцівки: Прямі колінні суглоби; коров'ячий постав, занадто вузький або широкий постав.

  • Лапи: Розпущені, плоскі, занадто великі та грубі, занадто маленькі та ніжні; розміт чи клишоногість

  • Рухи: Короткий крок, що гарцює або насіння; рухи важкі, перевалки, що перехрещуються або боком.

  • Хутро: Довга, жорстка або кудлата вовна; занадто груба або шовковиста; стрижена шерсть у будь-якому місці, крім зазначених.

Дискваліфікуючі вади:

  • Агресивність чи боягузтво.

  • Кобелі понад 60 см у загривку, суки – понад 56 см

  • Будь-який собака з фізичними або психічними відхиленнями має бути дискваліфікований.

Примітка:  Кобелі повинні мати два нормально розвинені сім'яники, повністю опущені в мошонку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page